Leave Your Message
 • Телефон
 • Е-пошта
 • Whatsapp
 • Сите производи
  01 02 03 04
  ISO45001ISO 14001ISO 9001
  R&D - производство - продажба

  Фокусирајќи се на регулаторите за пенење, помагала за обработка на ПВЦ и други производи, HeTianXia е сеопфатно претпријатие кое интегрира истражување и развој, производство и продажба.

  За нас

  Shandong HTX New Material Co., Ltd. е основана во март 2021 година. Фокусирајќи се на регулатори за пенење, помагала за обработка на ПВЦ и други производи, HeTianXia е сеопфатно претпријатие кое интегрира истражување и развој, производство и продажба. Главните производи се регулатор за пенење, помагала за обработка на ACR, ударна ACR, средство за зацврстување, стабилизатор на калциум-цинк, лубрикант, итн. Производите се широко користени во ПВЦ пена плоча, жици, карбонска кристална плоча, под, профил, цевка, лист, чевли материјални и други области. Производите се продаваат дома и во странство, добро прифатени од клиентите.
  Гледај Повеќе
  6572e68195ae888170xo

  ПРОИЗВОДИ

  01 02 03

  Вести и написи

  Новогодишен говорНовогодишен говор
  01

  Новогодишен говор

  2023-12-30

  Почитувани лидери, пријатели и колеги:

  Во овој момент на збогување со старата година и добредојде на новата, во име на сите вработени, би сакал да ви упатам искрени новогодишни благослови и срдечна благодарност до вас. Новата година е нов почеток, почетна точка за заеднички да се справиме со предизвиците и можностите на Новата година. Навраќајќи се на изминатата година, напорно работевме на нашите позиции и постигнавме одредени резултати, но се соочивме и со различни тешкотии и предизвици. Во новата година, да собереме повеќе самодоверба и храброст и да работиме заедно за да напишеме светла иднина за корпоративен развој.

  Најпрво би сакал да му се заблагодарам на секој вработен за нивната напорна работа и посветеност на развојот на компанијата. Токму поради сечија тивка посветеност и единство и соработка, компанијата може да продолжи да расте и да се развива. Заедно ја поминавме 2023 година. Отсекогаш одевме рака под рака и бевме сведоци на процесот на развој на HTX од изградба и инсталација до производство и пуштање во работа. Одиме напред и постигнавме извонредни достигнувања и скок напред. Овие напредоци ја одразуваат сечија мудрост и ја отелотворуваат сечија напорна работа и посветеност. Во новата година да продолжиме да работиме напорно, да го продолжиме духот на тимската работа, заеднички да го промовираме развојот на компанијата и да ја реализираме органската комбинација на лични вредности и корпоративни цели.

  Второ, би сакал да им се заблагодарам на сите лидери за грижата и водството. Под ваше правилно водство, нашата компанија продолжува да се движи кон успехот. Во новата година, со нетрпение ја очекуваме вашата континуирана поддршка и помош, што ќе не води да ги надминеме пречките, да напредуваме заедно и да дадеме поголем придонес за просперитетот на компанијата.

  Конечно, во овој нов почеток, секој од нас нека си постави нови резолуции и цели. Да бидеме полни со самодоверба и ентузијазам, да работиме напорно и да работиме напорно за нашите соништа и цели. Верувам дека сигурно ќе имаме подобро утре. Дозволете ни да се здружиме за да ја дочекаме новата година и да создадеме поблескава иднина! На сите им посакувам многу здравје, непречена работа, среќно семејство и се најдобро во новата година!

  ви благодарам на сите!

  Прочитај повеќе